Втори триместър
Как се развива бебето:
Гъделичкащото усещане във вече заобленото коремче се сдобива с косъмчета по тялото, мигли и вежди. Храносмилателната система вече е на 100% и малкия човек може да суче и поглъща. Изненадващо, но вече и рецепторите за вкус работят, така че даравяйте себе си и бебока с разнообразна храна. Сетивата са в процес на развитие, а сърцето вече бие ритмично – наслада за слуха при поредния преглед. Мозъкът е в контрол на този умилителен сърцетуп и първи мигания с очичките.
Как се хранех аз:
09:00 – Смути от зеленолистни – леко сварен кейл (носи витамини, фолиева киселина, магнезий), авокадо (зарежда с калий, олеинова киселина, минерали, фибри), зелена ябълка (витамин C и А, фибри), краставица (витамини А и С, фибри), много магданоз (за витамини А, В12, С и К, бета-каротин, фолиева киселина, желязо, калций и протеини), джинджър (съкровищница от В витамини), лимон и варено яйце. Тук е момента да експериментирате и да си доставите истинско удоволствие. Да, и други неща освен шоколада могат да ви тонизират.
13:30 – Съомга или туна (омега 6 и 3, витамини – А, D, Е, В1, В2, В12, ниацин) на скара с пащърнак, картоф, морков и кейл на пара, овкусени с риган/босилек, черен пипер и магданоз и тиквени семки, кито ви зареждат с протеини. Задължително поръсвам с лъчица гхи. Разтапящо удоволствие. Рибата редувам с месо, за да се сдобия с така нужните нутриенти.
17:30 – Ако глада ме е връхлетял – печена тиква (изобилства от витамини от групите В, С, Е, РР и Т, магнезии, калий, калций) с мед и орехи. Ако положението е търпимо, любимите сурови ядки са винаги добра алтернатива.
19:30 – Задушени зеленчуци /морков, тиквички, броколи, брюкселско зеле, пащърнак/ с гхи и подправки или свежа зеленолистна салата /марула, рукола, спанак, краставица и магданоз/ за леко храносмилане.
ЗДРАВОСЛОВЕН РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕ – I ТРИМЕСТЪР ОТ БРЕМЕННОСТТА
ЗДРАВОСЛОВЕН РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕ – III ТРИМЕСТЪР ОТ БРЕМЕННОСТТА
ХХХ
Русалката